Peruvian Hemingway G171

Peruvian Hemingway G171

 

Data urodzenia: 1991

Kolor: White

Opis:

Peruvian Hemingway G171 nazwany tak na cześć Ernesta Hemingwaya jest na trzecim miejscu w kategorii ilości potomstwa zarejestrowanego (410 sztuk), był własnością Northwest Alpacas, Pacific Crest Alpacas, Morning Sun Alpacas i Timberland Alpacas, wszystkie ze stanu Oregon.

Mike Safley uznał Hemingwaya i Caligulę za dwa najważniejsze samce dla hodowli alpak w USA.

Hemingway przypuszczalnie urodził się w 1991 roku a jego ostatni zarejestrowany potomek urodził się 9 sierpnia 2009, kiedy samiec ten miał 17 lat.

W 1996 roku na wystawie w Estes Park w Kolorado i krajowym pokazie stowarzyszenia hodowców AOBA w Denver w tym samym stanie potomstwo Hemingwaya zdobyło pierwsze miejsce w klasach białych młodych samców i samic pośród 25 konkurentów.

Runo Hemingwaya w wieku pięciu lat miało przeciętnie 17,8 mikrometrów, odchylenie standardowe 3.7, współczynnik zmienności 20%, 1% włosów powyżej 30 μm. W wieku 16 lat jego runo miało przeciętną średnicę 23,7 μm!

U potomstwa Hemingwaya należy docenić przede wszystkim „spoistość” runa, czyli niskie wskaźniki odchylenia standardowego i współczynnika zmienności – więcej niż zazwyczaj włókien w ich runie ma średnicę zbliżoną do średniej, a cecha ta zwykle jest dziedziczona.

Zapisz się do NEWSLETTERA
[ALO-EASYMAIL-PAGE]