main image: Boom z ostatnich lat na alpaki już minął
Nie każdy w ostatnim czasie może sprzedawać alpaki tak łatwo, jak sprzedawał je do tej pory. Do niedawna alpaka to była po prostu alpaka, czyli 4 nogi i głowa. Teraz wyraźnie można zauważyć, że na rynku jest za dużo słabej jakości zwierząt...

Od wielu lat dzieliłam się z hodowcami moimi spostrzeżeniami i zachęcałam, aby podnosić jakość hodowli alpak, aby hodować jak najlepsze zwierzęta.

Patrząc na ten problem z drugiej strony, alpaki dobrej jakości są dużą rzadkością i zapotrzebowanie na nie jest duże. Ten, kto zajmuje się hodowlą wie jak trudno jest kupić naprawdę dobrą samicę czy samca. Czym dokładnie charakteryzuje się dobra alpaka i na co należy zwrócić uwagę przy jej zakupie? Jak poznać dobrej jakości zwierzę?

Zapraszamy obecnych hodowców i przyszłych hodowców do odwiedzenia nas. Zapraszamy na seminaria. Chętnie opowiemy o hodowli alpak i pokażemy różnice między zwierzętami.

Nasze alpaki mają szereg tytułów championów z wystaw w Polsce, Europie, w Stanach Zjednoczonych czy w Nowej Zelandii.
Mamy znakomitą grupę samic, które rodzą wybitne potomstwo odnoszące sukcesy na międzynarodowych wystawach.

W czasach, gdy boom na alpaki dobiegł końca, tym ważniejsze jest hodowanie wyłącznie najlepszych alpak, ponieważ popyt na nie będzie nadal bardzo duży, tak jak to ma miejsce w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Jeżeli ktoś z Państwa myśli o rozpoczęciu hodowli alpak to jest to dobry czas. Ważne jest, aby zacząć od dobrej jakości zwierząt, małej grupy, ale dobrej grupy.

Rozpoczynając hodowle, w mojej opinii, bardzo istotne jest, aby mieć mentora. Mieć kontakt z zaufanym, doświadczonym hodowcą, który pomoże postawić pierwsze i dalsze kroki.
Mam wielką przyjemność współpracować z grupą hodowli i wspólnie z właścicielami je z sukcesem rozwijać.

Nasze alpaki przechodzą rygorystyczne badania i znajdują się pod doskonałą opieką medyczną. Żywione są najlepszą paszą.

Wszystko to ma wpływ na to, iż w pełni mogą zaprezentować swój potencjał.

Porody 2024 już się u nas rozpoczęły. Zwierzęta z ubiegłych lat, które przeznaczyliśmy na sprzedaż, zostały już sprzedane.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi alpakami o rzadkiej i wyjątkowej genetyce, skontaktujcie się z nami.

Jesienią tego roku będziemy mieli niedużą grupę zwierząt na sprzedaż.

Czytaj także

Kontakt

Przyjedź do nas

  • Znakomite miejsce do zwiedzania
  • Naturalne produkty
  • Miejsce spotkań dla hodowców

Wyślij zapytanie

Coniraya Newsletter

Nie przegap imprez i seminariów!
Zapisz się