main image: Nasze wielbłądy Kacper, Melchior i Baltazar
Nasze wielbłądy Kacper, Melchior i Baltazar zapraszają do odwiedzin, na razie bez przejażdżek i zachęcają do obserwowania ich postępów w nauce...

Goście często pytają nas o możliwość przejażdżki na naszych wielbłądach. Niektórzy podczas odwiedzin w Coniraya lub śledząc kolejne posty mieli możliwość obserwować ich postępy w nauce.

Oto kilka faktów i ciekawostek, dzięki którym wszystko stanie się jasne.

Kacper, Melchior i Baltazar przyjechali do nas nie znając pracy z człowiekiem i ucząc się u nas wszystkiego od podstaw.

Nasze wielbłądy ważą coraz więcej, obecnie to już prawie czterolatki, pół roku temu przekroczyli 600kg, przy czym Baltazar i Kacper znaleźli się na skali już bliżej kolejnej setki.

Nauka? Ostatnie miesiące prócz utrwalania wcześniej nabytych umiejętności przyzwyczajały się do profesjonalnej uprzęży, zaczęły też mikroskopijną w proporcji do swej masy pracę obciążeniową z człowiekiem jako jeźdźcem. Pokazujemy im też, że mogą niewielki ciężar ciągnąć. Treningi są lekkie, dostosowane do ich wieku.

Czy organizujemy na nich przejażdżki dla osób „z zewnątrz „? Jeszcze nie.

Dlaczego nie, skoro już są tak duże? Dlaczego nie skoro kilka osób wsiada?

Zgodnie z założeniami naszego ośrodka uczymy zwierzęta i pomagamy ludziom je zrozumieć.

Nasze zwierzęta mają czas dorastać. Pracują adekwatnie do wieku i etapu rozwoju. W ich treningu uczestniczą osoby z doświadczeniem w pracy ze zwierzętami, tak by sesje treningowe na bieżąco adaptować do uczniów- wielbłądów.

Takie podejście do pracy ze zwierzętami (końmi, alpakami, wielbłądami) sprawia, że przez długie, długie lata możemy się cieszyć ich towarzystwem pod siodłem czy na spacerze a i one sprawiają wrażenie, że cały czas lubią nasze towarzystwo ?

Współpraca oparta na wzajemnym szacunku i miłości to podstawa.

Ciekawostka:

Czy wiecie, że na świecie organizuje się wyścigi wielbłądów 2letnich? 2letnich koni też. Niestety nie jest to dobre dla tak młodych zwierząt.

Konie i wielbłądy mogą nosić ludzi na grzbietach. Mogą to robić bez szkody dla zdrowia.

Kiedy? Gdy są do tego stopniowo, etapowo przygotowywane i nie są już w okresie intensywnego wzrostu, a trening jest adekwatny do ich możliwości (wieku, stanu zdrowia, przygotowania psychicznego).

Czytaj także

Kontakt

Przyjedź do nas

  • Znakomite miejsce do zwiedzania
  • Naturalne produkty
  • Miejsce spotkań dla hodowców

Wyślij zapytanie

Coniraya Newsletter

Nie przegap imprez i seminariów!
Zapisz się